Prelegenci VR&AR Tech Summit

Artur Kurasiński

Artur Kurasiński

Tech Blogger / Public Speaker

Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne. Mentor (m.in. Google Launchpad), bloger (kurasinski.com) oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań dla startupów Aula Polska oraz nagród Aulery. Prywatnie ojciec dwóch córek, miłośnik halowej piłki oraz Role Playing Games

Grzegorz Hajdarowicz

Grzegorz Hajdarowicz

GREMI | Przedsiębiorca, wydawca, producent filmowy

Założyciel i główny udziałowiec grupy kapitałowej GREMI, w której skład wchodzi między innymi spółka giełdowa: KCI SA, grupa medialna Gremi Media S.A. , Gremi Park a także projekt inwestycyjny w Brazylii.  Zajmuje się także produkcją filmową.
W 1991 roku założył firmę GREMI, specjalizującą się pierwotnie w dystrybucji produktów farmaceutycznych. Obecnie grupa GREMI, zajmuje się inwestycjami kapitałowymi, restrukturyzacją oraz projektami nieruchomościowymi.
Grzegorz Hajdarowicz posiada wykształcenie wyższe politologiczne, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych pracował jako dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego polskiego tygodnika wydawanego w Nowym Jorku oraz dziennika wydawanego w Krakowie. Na początku lat 90-tych był radnym Miasta Krakowa. Konsul Honorowy Republiki Brazylii.

Adam Jurgilewicz lek. med.

Adam Jurgilewicz lek. med.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Wirtualnej i Rozbudowanej Rzeczywistości w Medycynie| CEO

Lekarz, producent multimedialny i przedsiębiorca technologiczny z doświadczeniem w budowaniu zespołów i produktów cyfrowych (VR i AR) na całym świecie. Jako były dyrektor medyczny Pfizer Polska, Europejski Dyrektor Medyczny ds. Medycyny Cyfrowej oraz Lider Światowych Medycznych Innowacji Cyfrowych, Adam ma ponad 14-letnie doświadczenie w międzynarodowej branży farmaceutycznej. Obecnie jest współzałożycielem i dyrektorem UnitedDigitals, założycielem i właściciel IDEA Adam Jurgilewicz. Adam jest także Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wirtualnej i Rozbudowanej Rzeczywistości w Medycynie.

Kee Saik Meng

Kee Saik Meng

Havson Group | Tech Executive & Founding Partner

Kee is a tech executive, film producer and author. He is the Founding Partner of Havson Group, which has launched the first freeroaming multiplayer VR Park in South East Asia. Havson won the regional Alibaba CACSC competition in 2016 as a tech startup. Kee is also the Executive Producer of Gehenna, Where Death Lives an upcoming horror film that will have its own VR game.

Robert Łapiński

Robert Łapiński

Pixel Magazine | Wydawca

Wydawca magazynu Pixel, organizator corocznego festiwalu Pixel Heaven. Prowadzi firmę Idea Ahead, zajmującą się dostarczaniem informacji b2b dla wybranych sektorów gospodarki oraz organizacją konferencji i targów branżowych. Od ponad 30 lat pasjonat gier wideo, komiksów i gier planszowych.

Michał Kurzelewski, dr med.

Michał Kurzelewski, dr med.

Pfizer Polska | Dyrektor Medyczny

Lekarz, doktor nauk medycznych, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, były wykładowca i pracownik naukowy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Od ponad piętnastu lat związany z branżą farmaceutycznej na stanowiskach medycznych, obecnie Dyrektor Medyczny Pfizer Polska. Współautor aplikacji VR wykorzystywanej w szerzeniu świadomości pacjentów dotyczącej ryzyka udaru mózgu w przebiegu jednej z powszechnie występujących chorób układu krążenia.

Bartosz Józefowski

Bartosz Józefowski

Krakowski Park Technologiczny | ScaleUp Manager

Wspiera startupy od prawie 5 lat, jest związany z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Najpierw kierował Inkubatorem Technologicznym KPT, w 2016 został jednym z zarządzających Funduszem Zalążkowym KPT inwestującym w startupy we wczesnej fazie rozwoju. Kieruje programem akceleracyjnym KPT ScaleUp. Skierowanym na stymulowanie współpracy dużych firm ze startupami w obszarze Industry 4.0 i Smart City. Doświadczenia współpracy z ponad 100 projektów przekłuwa także na działania na rzecz całego środowiska jako jeden z założycieli fundacji wspierającej #omgkrk czyli krakowskiego środowiska startupowego oraz ambasador fundacji Startup Poland.

Marcin Kryszpin

Marcin Kryszpin

G2A Dev Studio

Doświadczony game designer i project manager z 10 letnim stażem w branży gier wideo. Ukończył studia na Politechnice Rzeszowskiej na wydziale Elektronika i Telekomunikacja. W swojej karierze pracował przy wielu grach na różne platformy od PC, przez konsole do urządzeń mobilnych. Obecnie szef zespołu G2A Dev Studio w G2A.COM. G2A Dev Studio specjalizuje się w aplikacjach w technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR). Ich pierwsze projekty to wirtualne wesołe miasteczko – G2A Land i marketingowa aplikacja Gotham VR. Obecnie pracują nad strzelanką VR osadzoną w realiach II wojny światowej i projektem Medic VR, który pomoże rozpoznawać wrodzone wady serca u dzieci nienarodzonych. Marcin jest graczem od urodzenia, który interesuje się wszystkim,  co jest związane z nowymi technologiami.

Marcin Wiecheć

Marcin Wiecheć

Uniwersytet Jagielloński | dr hab.med.

Pracownik naukowo-dydaktyczny.
Katedra Ginekologii i Położnictwa Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
dr hab. inż. Andrzej Grabowski

dr hab. inż. Andrzej Grabowski

Państwowy Instytut Badawczy | Kierownik Pracowni Technik Rzeczywistości Wirtualnej

Kierownik Pracowni Technik Rzeczywistości Wirtualnej w Zakładzie Technik Bezpieczeństwa Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. Absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy prowadzi badania dotyczące wykorzystania rzeczywistości wirtualnej w różnych dziedzinach m.in.: szkoleń, funkcjonowania poznawczego, tele-obecności i tele-operacji oraz wspomagania rehabilitacji. Równolegle prowadzone są prace nad rozwojem technik VR, w laboratorium opracowywane są np. symulatory pojazdów, bezprzewodowe gogle VR typu HMD, bezprzewodowe rękawice VR z siłowym sprzężeniem zwrotnym i wizyjne systemy pomiarowe typu motion capture.

Karolina Koszuta

Karolina Koszuta

Carbon Studio | CEO

Absolwentka Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, kierunku Projektowanie, współzałożyciel Carbon Studio.Zainteresowanie współczesnymi dziedzinami sztuki i nowoczesnymi mediami w tym Wirtualną Rzeczywistjuzością, pozwoliło jej zagłębić się w takie dziedziny tworzenia gier jak: projektowanie przestrzeni, wirtualne modelowanie oraz inne aspekty wykorzystywania współczesnej technologii w tworzeniu nowatorskiej rozrywki. To doświadczenie i pluralizm zainteresowań pozwala jej na kształtowanie rozwoju Carbon Studio oraz zdobywanie nowych rynków VR.

Paweł Gajda

Paweł Gajda

Carbon Studio | Biz Dev Manager

Absolwent Produkcji Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji, z Carbon Studio związany od ponad dwóch lat. W tym czasie pracował przy wielu projektach przeznaczonych na gogle VR, angażując się zarówno w kreatywne, jak i organizacyjne aspekty produkcji gier. Jego zadaniem było m.in. wypracowywanie dobrych praktyk designu gier VR i dbanie o wdrażanie ich w produkcjach Carbon Studio ze szczególnym uwzględnieniem kwestii takich jak immersja, UI i ryzyko choroby symulatorowej w grach VR.

Andrzej Jończyk

Andrzej Jończyk

VR Global | Co-founder & CEO

Założyciel i prezes firmy VR Global – pierwszej platformy do dystrybucji i implementacji grafiki komputerowej, zdjęć i wideo 360° w wirtualnej rzeczywistości. Od trzech lat prowadzi VR Global, firmę będącą liderem rozwiązań VR na amerykańskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Pomaga światowym brokerom i deweloperom we wdrażaniu wirtualnej rzeczywistości jako rewolucyjnej metody sprzedaży nieruchomości.

Ernest Szydelski

Ernest Szydelski

VR Global | Head of Business Development - EMEA

W VR Global prowadzi dział Business Developmnent skupiając się na rynkach europejskich i bliskowschodnich. Zajmuje się również analizą potrzeb oraz problemów klientów z branży nieruchomości oraz szkoleniami sprzedażowymi nastawionymi na innowacje. Nowe technologie w branży nieruchomości wprowadzał między innymi w USA, Australii, Turcji czy Niemczech.
Marcin Łunkiewicz

Marcin Łunkiewicz

mimo.ooo | VR Producer & Co-founder

Producent i założyciel studia filmowego Zielony Pomidor, od 2008 roku jego produkcje zdobyły ponad dwadzieścia nagród na festiwalach w Polsce i na świecie.
W 2015 założył mimo.ooo, pierwsze w Polsce studio dedykowane kreacji, produkcji i dystrybucji treści VR i Cinematic VR.
Producent pierwszego na świecie serialu w technologii 360 „Para nie do pary” z Magdaleną Różczką i Pawłem Małaszyńskim w rolach głównych, dystrybuowanego na platformie player.pl. Na potrzeby produkcji mimo.ooo zainicjowało stworzenie autorskiego zestawu kamerowego VR o wysokiej czułości i systemu postprodukcji VR. Jest również producentem filmu dokumentalnego w technologii 360 „Under Ice”, tworząc tym samym nowy format „documentary experience”.
mimo.ooo jest autorem kilkunastu interaktywnych aplikacji i gier VR w tym: „Be a Bee” – platforma Oculus Rift, „Sorcerum” – platforma HTC Vive, czy „Horse Riding Jumping Master” – platforma Samsung Gear VR.
mimo.ooo jest partnerem merytorycznym European VR/AR Congress w Warszawie, pierwszego kongresu poświęconego technologii VR/AR oraz partnerem merytorycznym i dystrybutorem treści w Multikino VR by Samsung, pierwszym kinie VR w Polsce.
Michał Litworowski

Michał Litworowski

Nano Games | CEO

CEO krakowskiego dewelopera gier Nano Games sp. z o.o. oraz pomysłodawca i CEO Simpro sp. z o.o. – startupu rozwijającego profesjonalne symulatory szkoleniowe. Praktyk z 12 letnim doświadczeniem w zakresie konsultingu i zarządzania z wykształceniem ekonomicznym, regularnie uzupełnianym kursami w zakresie finansów, komercjalizacji innowacyjnych technologii oraz marketingu (m.in. Wharton School of Business). Jego zainteresowania biznesowe dotyczą w szczególności digital disruption – przełomowych innowacji.

Paweł Strojny, PhD

Paweł Strojny, PhD

Uniwersytet Jagielloński | dr nauk społecznych

Psycholog, doktor nauk społecznych. Interesuje się czynnikami wpływającymi na motywację do grania w gry i relacjami społecznymi, szczególnie w rzeczywistości wirtualnej. Adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego i kierownik Działu B+R Nano Games sp. z o.o. Obecnie kieruje projektem badawczym “Symulator katastrof zbiorowych – badania i przygotowanie do wdrożenia” współfinansowanym ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Konrad Ziaja

Konrad Ziaja

CinematicVR | CEO

Założyciel i CEO firmy CinematicVR zajmującej się produkcją różnego rodzaju treści VR i AR dla klientów biznesowych. Doświadczony twórca filmów 360, producent aplikacji VR, wirtualnych katalogów produktów oraz platformy LookRoom, przeznaczonej dla projektantów mody. Odpowiedzialny za ponad 60 produkcji live-action VR. Prywatnie geek, fan nowych technologii, samochodów elektrycznych i gier komputerowych.

Konrad Szczypczyk

Konrad Szczypczyk

Berrylife | New Business Manager

Współtworzył dział kreatywny Agencji Reklamowej ESPECTO. Restrukturyzował (leanowo) model biznesowy GALERII SKAWINA, którą zarządzał przez 11 lat swojej kariery. Poza centrum handlowym zarządzał także: restauracją, klubem fitness, franczyzową placówką bankową oraz jednym z pierwszych biur coworkignowych w Polsce. Prowadził szkolenia i zajęcia dydaktyczne dla Krakowskiej Szkoły Zarządzania i Administracji. Od 2014 roku czynnie angażuje się w rozwój krakowskich startup’ów. Współpracując z Berrylife i Berrylife Studio odpowiada za budowanie relacji z Klientami oraz koordynuje działania tworzącego się klastra VR/AR. Ukończył studia magisterskie z psychologii oraz studia podyplomowe z prawa gospodarczego.

Justyna Janicka

Justyna Janicka

1000 realities | COO

Co-founder, COO i Product owner w 1000 realities (www.1000realities.pl), studio tworzącym aplikacje VR i AR. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i kreowaniu wizji produktu.  Kierowała projektami realizowanymi przez zespoły rozproszone geograficznie (Autralia, Indie, EMEA, Azja Wschodnia). Pasjonatka VR, potrafiąca cały dzień opowiadać o możliwych zastosowaniach tej technologii. Prelegentka podczas wielu meetupów technologicznych i konferencji (Startup Sauna, OMG KRK Academy, Startup Stage, Małopolski Festiwal Innowacji)

Piotr Wójcik

Piotr Wójcik

1000 realities | CTO

Piotr Wójcik, Co-founder, CTO i development lead w 1000 realities (www.1000realities.pl), studio tworzącym aplikacje VR i AR. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, specjalność Projektowanie systemów CAD/CAM. Posiada wieloletnie doświadczenie nie tylko w kierowaniu zespołem developerskim, ale również w zarządzaniu projektami realizowanymi na rzecz klientów zagranicznych. Prelegent podczas wielu meetup’ów technologicznych i konferencji.

Adam Cegielski

Adam Cegielski

VR VISIO Group S.A. | CEO

Przedsiębiorca od 98 roku, praktyk, twórca i wizjoner. Od zawsze fascynowały go nowoczesne technologie. Założyciel oraz prezes spółki VR VISIO Group S.A. działającej aktywnie w branżach AR/VR/MR. Firma tworzy aplikacje do prezentacji produktów, symulatory szkoleniowe oraz gry na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. VR VISIO stworzyło pierwsze w Europie studio zmiksowanej rzeczywistości oraz technologię swobodnego poruszania się w wirtualnej rzeczywistości MSF (Motion Sickness Free). Aktualnie spółka poza realizacją zleceń B2B opracowuje grę VR multiplayer “Zero Killed”. Gra przeznaczona będzie do rozgrywek e-sportowych dla 10 grających jednocześnie graczy.

Paweł Łaźniak

Paweł Łaźniak

VR VISIO Group S.A. | CCO

Od blisko 15 lat osadzony w branży komercyjnych produkcji filmowych. Tuż przed pisaniem matury, reklamy jego produkcji można było oglądać w Telewizji. Wraz z Damianem Karczewskim założyciel w 2013 r. firmy VR ONE pionierskiej firmy w Polsce zajmującej się komercyjnie Wirtualną Rzeczywistością opartej o nową generację Gogli VR – Oculus ( 2013 | SEMEKO – AquaPark ). Eksperymentator z filmami sferycznymi z powietrza ( 2013 | Sopot Beyond ) oraz przy stereoskopowych filmach 360 ( 2015 | Artur Sychowski – piano impression ). Paweł Łaźniak jest osobą, która łączy stronę artystyczną z Technologią. Obecenie Co-Founder i Członek Zarządu w VR VISIO Group S.A.
Adrian Łapczyński

Adrian Łapczyński

EPICVR | CEO

Pasjonat nowych technologii. Wirtualną rzeczywistością zainteresował się już w dzieciństwie. Aktualnie założyciel i właściciel jednej z pierwszych w Polsce agencji VR – EPICVR. Agencja specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych – dostarczając rozwiązania VR (filmy 360, aplikacje wirtualnej rzeczywistości oraz aplikacje rozszerzonej rzeczywistości) dla biznesu. Agencja EPICVR.pl jako jedna z pierwszych w Polsce stworzyła horror VR. EPICVR organizuje również często spotkania i prezentacje mające propagować wirtualną rzeczywistość w różnych środowiskach. EPICVR ponadto prowadzi również badania percepcji swoich rozwiązań na różnych grupach docelowych.
Współzałożyciel studia produkcji filmów – CreativeStudio.com.pl. CreativeStudio zajmuje się produkcją wysokiej jakości filmów reklamowych i promocyjnych. Laureat 40. nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych.

Rafał Siejca

Rafał Siejca

VR Games | CTO

Manager prowadzący zespoły IT zajmujące się wytwarzaniem oprogramowania.
Wieloletni entuzjasta i praktyk VR oraz technologiczny freak. Silnikami do grafiki realtime 3D oraz stereowizji zajmował się już w czasach gdy konsumencka rzeczywistość wirtualna występowała tylko w książkach science fiction.
Swoją pasję realizuje jako CTO w start-upie VR Games, który dostarcza klientom biznesowym przeżycia w wirtualnej rzeczywistości, zawierające branding, product placement oraz korzystające z szerokiego przekroju technologii (np. Microsoft Kinect, Leap Motion, kamery 360, fotogrametria,…).

Paweł Soluch

Paweł Soluch

Neuro Device Group S.A. | CEO

Neuropsycholog, konsultant Kliniki Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z otwartym przewodem doktorskim z zakresu badań funkcjonalnych mózgu. Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Łączy praktyczną wiedzę medyczną  z naukowymi doświadczeniami, co daje szerokie spojrzenie na to, jak technologia może być wykorzystywana w medycynie.
Założyciel firmy Neuro Device Group S.A., która dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne w obszarze medycyny, w tym pozwalające na tworzenie zaawansowanych kreacji w VR i AR, również z możliwością integracji ze środowiskiem VR informacji o stanie psychofizjologicznym człowieka.
Paweł jest autorem licznych projektów badawczych i rozwojowych dotowanych przez Komitet Badań Naukowych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Unię Europejską, z których znaczna część komercjalizowana jest w ramach Neuro Device. Autor licznych posterów, wykładów i publikacji na temat funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) i psychofizjologii.

Piotr Stankiewicz

Piotr Stankiewicz

Techmo Voice Technologies

Dziennikarz i manager. Stworzył i prowadził największe według miesięcznika Press czasopismo cyfrowe w Polsce. Kiedyś również wydawca i sporadycznie autor gier. W spółce Techmo zajmuje się rozwojem biznesu i wizją produktu. Marketingowiec i copywriter.

Bartosz Nowacki

Bartosz Nowacki

Techmo Voice Technologies

Programista, inżynier akustyk i realizator dźwięku. Specjalizuje się w programowaniu aplikacji DSP w audio. Doświadczenie zdobywał w korporacjach IT, zajmował się tworzeniem oprogramowania do wykonywania pomiarów akustycznych. Realizował również dźwięk i multimedia dla firm eventowych. Prywatnie muzyk.

Mateusz Kierepka

Mateusz Kierepka

MadApp | Prezes Zarządu

Współzałożyciel MedApp oraz pomysłodawca pionierskich technologii i rozwiązań będących motorem rozwoju Spółki. Ekspert w obszarze telemedycyny z 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży IT. Pracował przy wdrażaniu projektów biomedycznych.

Jacek Mleczko

Jacek Mleczko

Independent Business Consultant

Konsultant, coach biznesowy, inwestor. Sam określa siebie jako Przedsiębiorca . Swoje doświadczenie w biznesie zdobywał zaczynając jako szeregowy pracownik,  a kończąc na stanowiskach kierowniczych w działach produkcji i sprzedaży. Jeszcze będąc w USA prowadził własną działalność gospodarczą.  Przeniósł swoje doświadczenia do Polski gdzie od ponad 20 lat prowadzi działalność gospodarczą. Po ukończeniu studiów MBA zmienił profil swojej działalności i obecnie koncentruje się na inwestowaniu w ciekawe przedsięwzięcia biznesowe,  oraz rozwijaniu swoich usług konsultingowych. Wszystko co robi obecnie dotyczy wspierania innych przedsiębiorców w rozwoju ich firm. Jako konsultant przeprowadza ewaluacje, planuje procesy zmian i wspiera ich wdrażanie.  Dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom analitycznym oraz autorskiej metodzie tzw. “Alchemii Biznesu” stosuje jednocześnie dwa podejścia: holistyczne i szczegółowe. Pozwala to bardzo szybko i trafnie diagnozować silne strony i obszary przewag konkurencyjnych  jak również wewnętrzne blokady hamujące rozwój firm. W połączeniu z kreatywnym podejściem do rozwiązywania problemów jego działania ułatwiają wybór skutecznych rozwiązań naprawczych.

.

Marcin Kwiatkowski

Marcin Kwiatkowski

Animativ | Owner

Software developer i designer, posiadający 10-letnie doświadczenie w pracy z firmami z sektora farmaceutycznego i medycznego. Właściciel agencji digitalowej Animativ. Współzałożyciel United-Digitals, w której kieruje działem Technology and Software Development.

.

DOŁĄCZ DO NAS

Gremi Park Sp. z o.o.
Nieporaz
ul. Ferdynanda Wspaniałego 1
32-566 Alwernia, Poland

VR AR TECH SUMMIT 24.X.2017

Dyrektor Programowy
Justyna Pawlak-Mihulka
justyna.mihulka@rp.pl

Event Manager
Ewelina Wrzesień
ewelina.wrzesien@rp.pl

Kontakt dla partnerów komercyjnych
Katarzyna Kędzierska
k.kedzierska@rp.pl
tel. 509 313 778